Drodzy Łodzianie,

badania pokazują, że dziś co trzeci mieszkaniec chce się z Łodzi wyprowadzić. Od 1989 roku ubyło nas już około 160 tysięcy. Łódź zajmuje niechlubne pierwsze miejsce, jeśli chodzi o wyludnianie się. Łodzianie są zmuszeni szukać dobrego życia poza swoim miastem. Dlaczego?

Po pierwsze, w Łodzi jest za mało dobrze płatnych miejsc pracy. Łodzianie ciężko pracują, a mimo tego nie mają pieniędzy. Przez to trudności mają też przedsiębiorcy, bo Łodzian zwyczajnie nie stać na oferowane przez nich produkty i usługi.

Po drugie, w Łodzi brakuje mieszkań, na które stać Łodzian. Dodatkowo mieszkania komunalne są często w bardzo złym stanie. A przecież dobre warunki do mieszkania stanowią podstawę szczęśliwego życia.

Po trzecie, w Łodzi mieszkańcom nie żyje się dobrze. Łódź jest najbardziej zakorkowanym miastem w Europie, a władza nie słucha i nie słyszy głosu łodzian.

Ryba psuje się od głowy. 9 lat rządów prezydent Hanny Zdanowskiej wystarczy. Rok na stanowisku wiceprezydenta u Jerzego Kropiwnickiego i 8 lat na stanowisku prezydenta to naprawdę wystarczająco długo.

Istnieje pilna potrzeba wyboru obywatelskiego, niepartyjnego i lepszego prezydenta, który da Łodzi nową moc i energię. Potrzeba skruszyć łódzki beton partyjny i przewietrzyć samorząd.

Uczynimy Łódź miastem szczęśliwym, w którym łodzianie mają pieniądze, dobrze płatną pracę i mieszkania w przystępnej cenie. Łódź szczęśliwa to Łódź bez korków, bez smogu i bez wycinania drzew. To Łódź obywatelska, w której to mieszkańcy decydują, a nie układy biznesowo-partyjno-towarzyskie. Dajemy łodzianom alternatywę do POPiS-u. Łódź nie jest dwubiegunowa. Macie Państwo wybór.

Dlaczego #prezydentGÓRSKI? Służbę publiczną rozpocząłem 23 lata temu w Łodzi. Od 1995 roku z zespołem współpracowników, patrzyliśmy władzy na ręce, mobilizowaliśmy obywateli do działania, wspieraliśmy mieszkańców w walce o dobro wspólne. Z działań ogólnopolski mogę wymienić przykładowo inicjatywy Tiry na tory, Magazyn Obywatel czy Obywatele decydują. Z działań lokalnych od początku roku dwutysięcznego wspieraliśmy łódzkich kupców w walce z inwazją hipermarketów. W latach 2009-2014 prowadziliśmy kampanię obywatelską „Łodzianie decydują”, która ułatwiła mieszkańcom zgłaszanie własnych projektów uchwał pod obrady Rady Miejskiej. Ostatnio na przykład zgłoszono uchwałę w sprawie bezpłatnych obiadów dla uczniów szkół podstawowych. W ciągu ostatniego roku zorganizowaliśmy 13 debat eksperckich pod hasłem „Łodzianie decydują”. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, specjalistami i decydentami o wyzwaniach przed jakimi stoi nasze miasto.

Zarządzania, w szczególności zarządzania miastem, uczyłem się w Szkole Głównej Handlowej i na Uniwersytecie Łódzkim.

Przypomnę też, że zająłem drugie miejsce w Łodzi w plebiscycie Człowiek Roku 2017 w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna”.

Dziś Łódź potrzebuje nowej energii i większej mocy. Łodzianie potrzebują innowacji społecznych, biznesowych i politycznych. Sojusz ruchu obywatelskiego Kukiz’15 i ruchu miejskiego Łódź Jest Nasza takie innowacje gwarantuje. Kukiz’15 jest trzecią siłą polityczną w Polsce. Z kolei ruch miejski Łódź Jest Nasza daje siłę społeczników walczących od lat o dobro łodzian i prawo do miasta.

Dziś zaczynamy pojedynek Dawida z Goliatem. Nie stoi za mną wielki biznes, jak w przypadku kandydatki koalicji PO, SLD i Nowoczesnej. Nie stoją za mną interesy partyjne PiS-u. Będę walczył z wszelkimi grupami interesu, które za nic mają dobro wspólne miasta i jego mieszkańców. Dawid wygrał z Goliatem. Mieszkańcy wygrają, bo Łódź jest nasza, mieszkańców.

Zapraszam serdecznie wszystkich łodzian do wsparcia naszej kampanii wyborczej. Słowem i czynem. Będę gromadzić w naszej kampanii ludzi różnych opinii i wrażliwości. Ponad podziałami. Bo Łódź jest wszystkich. Popiera mnie Paweł Kukiz, popiera ruch obywatelski Kukiz’15 i ruch miejski Łódź Jest Nasza. Popierają łodzianie: dorośli, seniorzy, studenci. Kobiety i mężczyźni. Pasażerowie komunikacji publicznej i kierowcy. Piesi i rowerzyści. Profesorowie i eksperci. Kupcy i społecznicy. Lokatorzy i działkowcy. Dziękuję za zaufanie.

Dołącz do nas!