Dzień dobry, Mam zaszczyt w imieniu Redaktora Naczelnego „Dziennika Łódzkiego” Marcina Kowalczyka przekazać list z nominacją do tytułu Człowiek Roku 2017. List można wyświetlić lub pobrać klikając na link:
http://plikoskop.polskapress.pl/LO/CR/LICL/LICL(178).jpg Informacje o akcji oraz lista kandydatów dostępna jest na stronie www.dzienniklodzki.pl/czlowiekroku. Z poważaniem, Kinga Szporak, „Dziennik Łódzki”

Taką wiadomość odebrałem 12 stycznia br. Nominację otrzymałem w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna” za organizację cyklu debat obywatelskich „Łodzianie decydują”. Każdy z nas lubi być zauważony i doceniony, ja także. Ale prawda jest taka, że ta nominacja jest dla całego zespołu Instytutu Spraw Obywatelskich oraz dla wielu fantastycznych ludzi z łódzkich organizacji społecznych, którzy na co dzień poświęcają swój bezcenny czas i ograniczone zasoby. Poświęcają je, żeby wspólnie walczyć o lepsze miasto dla łodzian, żeby odzyskać miasto dla mieszkańców. Dotychczasowe debaty (będziemy je kontynuować także w tym roku) służyły diagnozie potrzeb łodzian i szukaniu rozwiązań problemów, które ich dotykają.

W 2017 r. zorganizowaliśmy ich aż 9. Nagłośniliśmy, m.in. tematy likwidacji tramwajów podmiejskich, przyszłości ulicy Piotrkowskiej, podwyżek czynszów w mieszkaniach komunalnych, upadku największej łódzkiej spółdzielni mieszkaniowej „Śródmieście”, wpływu na Łódź planów Nowego Jedwabnego Szlaku, blasków i cieni budżetu obywatelskiego oraz reprywatyzacji.

13 lutego ogłoszono wyniki plebiscytu „Człowiek Roku 2017”. Dla miasta Łodzi, w kategorii „Samorządność i Społeczność Lokalna” nominowanych było 27 osób. Głosowanie rwało miesiąc. Każdy mógł oddać głos. Ostatecznie, zająłem drugie miejsce. Wygrała Joanna Skrzydlewska, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego z PO. Na trzecim miejscu znalazł się Tomasz Trela, Wiceprezydent Łodzi z SLD. Pani Prezydent Hanna Zdanowska zajęła miejsce osiemnaste. Moje drugie miejsce to duży sukces, biorąc pod uwagę zasoby partyjne i biznesowe przeciwników.

Dziękuję Wszystkim, którzy oddali na mnie głos!