rafał górski wybory łódź 2018 prezydent program pomysły łódź jest nasza kukuz15 radnyDzień dobry,

nazywam się Rafał Górski i specjalizuję się skutecznym wprowadzaniem zmian.

Służbę publiczną rozpocząłem w Łodzi w 1995 r.

Zaangażowałem się w działalność kilku stowarzyszeń i grup nieformalnych. W Studenckim Radio „Żak” Politechniki Łódzkiej – tym, w którym zaczynał Marek Niedźwiedzki – razem z kolegą prowadziliśmy audycję publicystyczną „Czy masz świadomość?”. Zostałem też aktywistą kampanii obywatelskiej „Tiry na tory”.

Organizacja pikiet i demonstracji, spotkania z mieszkańcami, akcje ulotkowe. To czasy, w których nie było Twittera czy Facebooka, a telefon służył tylko do telefonowania. Trzy lata później, siedząc na drzewie, broniłem pięknego lasu bukowego przed wycięciem pod autostradę, w Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny”.

W 2000 r. z grupą znajomych powołaliśmy do życia magazyn „Obywatel”, który poruszał tematy związane z polityką, społeczeństwem i ekologią. Politykę definiuję za Arystotelesem jako sztukę rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne. Bliskie jest mi także podejście św. Jana Pawła II, nazywającego politykę roztropną troską o dobro wspólne.

Od 2004 r. działam pod szyldem fundacji Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO).

Jesteśmy głosem obywateli. Przykładowo, w kampanii „Obywatele decydują” ulepszamy narzędzia wpływu Polaków na miejsce, w którym żyją, m.in. referenda czy ustawy obywatelskie. W Centrum Wspierania Rad Pracowników wzmacniamy dialog społeczny pracowników z pracodawcami. W Centrum Klucz wspieramy podmioty ekonomii społecznej. Z kolei w ramach inicjatywy „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!” domagamy się respektowania prawa konsumentów do informacji. Dziesiątki tysięcy godzin pracy organicznej. Tysiące rozmów ze społecznikami, radnymi i posłami. Setki szkoleń, konferencji i debat. Dziesiątki raportów i ekspertyz.

Meldunki z frontów kampanii obywatelskich pisałem do pism takich jak Magazyn Obywatel, Tygodnik Solidarność, Wprost, Gazeta Polska Codziennie Dodatek Łódzki, Miasto Ł i Super Express.

Prywatnie

Mąż Magdy, miłośnik długich marszów i wydarzeń ekstremalnych: Maraton Kierat i Selekcja. Ulubiony cytat: „Podstawowa różnica pomiędzy wojownikiem i zwykłym człowiekiem polega na tym, że cokolwiek się dzieje, wojownik uznaje to za wyzwanie, a zwykły człowiek – za błogosławieństwo albo za przekleństwo” (Opowieści o mocy, Carlos Castaneda).

Zapraszam do współpracy! 🙂

PS. Jestem absolwentem Politechniki Łódzkiej, studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, studiów podyplomowych „Ekologia-Etyka-Technika” na Uniwersytecie Gdańskim, „Sztuka kierowania” na Uniwersytecie Łódzkim oraz „Zarządzanie Miastem i Polityka Miejska” w Szkole Głównej Handlowej. Ukończyłem również Studium Menedżerskie Mini MBA w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania, Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych oraz Akademię Coachingu CoachWise™. W codziennej pracy zawodowej wykorzystuję też know-how związane z dyplomem doradcy biznesowego oraz z certyfikatem IPMA-D.