Szanowni Łodzianie,

przedstawiam „Orły Górskiego”, czyli kandydatów na radnych z pierwszych miejsc w ośmiu okręgach. Lista Kukiz’15 i ruchu miejskiego Łódź Jest Nasza. 🙂

Katarzyna Ciesielska – Okręg nr 1 (Bałuty Zachodnie, Radogoszcz, Teofilów – Wielkopolska)

Jestem kandydatką na Radną Rady Miejskiej w Łodzi z poparciem Kukiz’15. Skończyłam studia wyższe na Uniwersytecie Łódzkim, na Wydziale Prawa i Administracji. Ukończyłam po nich dwie aplikacje: prokuratorską i adwokacką. Następnie, w 2014 r. studia podyplomowe o specjalności prawo medyczne na Uniwersytecie im M. Kopernika w Toruniu, a w2016 r. studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie o specjalności prawo karne, materialne i procesowe. Od początku mojej kariery zawodowej prowadzę równolegle działalność społeczną. Rozpoczynałam, udzielając porad prawnych w Lidze Kobiet Polskich. Uczestniczę w akcjach pomocy prawnej pro bono, organizowanych przez Łódzką Izbę Adwokacką. Jestem inicjatorką założenia Stowarzyszenia Sprawy Kobiet, które zajmuje się udzielaniem pomocy prawnej kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej (www.sprawykobiet.eu). Całe moje życie, Drodzy Państwo, złożyło się na ten moment, że chcę zostać dobrą radną. Moje hasło wyborcze brzmi „Dobra Radna Dobre Miasto”. Osoby zainteresowane szczegółami mojego programu wyborczego odsyłam, na stronę internetową www.dobraradna.pl, gdzie w krótkich filmach prezentuje mój program.

 

Mikołaj Siwiński – Okręg nr 2 (Bałuty Centrum, Stare Polesie)

Mieszkam na Starym Polesiu, jestem prawnikiem, działam społecznie w ruchach miejskich. Apelowałem (skutecznie) o miejski program dopłat do wymiany źródeł ciepła. Już kilkadziesiąt kamienic skorzystała z programu i przyłączyła się do sieci Centralnego Ogrzewania. Składałem uwagi do planów zagospodarowania przestrzennego i wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Jestem zaangażowany w inicjatywy na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych, jakości powietrza i transportu w Łodzi.

Jako radny będę zabiegał o:

  • Podłączenie kamienic komunalnych do sieci CO i gazowej.
  • Park na terenie dawnej fabryki Polleny-Ewy (rejon Gdańska, Zielona, Wólczańska) – miasto powinno kupić lub wywłaszczyć ten teren.
  • Nową halę targową z podziemnym parkingiem między Placem Barlickiego, ul. Zieloną i Gdańską.
  • Remonty dróg i chodników: m. in. Legionów, 6 Sierpnia, Lutomierska, Srebrzyńska i nowe miejsca parkingowe na miejskich gruntach.
  • Remonty i modernizację miejskich szkół, przedszkoli i żłobków.

 

Krzysztof Jędrasik – Okręg nr 3 (osiedla: Montwiłła-Mireckiego, Karolew – Retkinia Wschód, Retkinia Zachód – Smulsko, Koziny, Zdrowie-Mania, Złotno)

Jestem bezpartyjnym kandydatem na radnego Rady Miejskiej w Łodzi, z poparciem ruchu obywatelskiego Kukiz’15 i Stowarzyszenia Niepokonani 2012. Jestem absolwentem zarządzania i marketingu w Wyższej Szkole Zarządzania w Słupsku (dyplom z wyróżnieniem). W okresie studiów pełniłem rolę Przewodniczącego Samorządu Studenckiego. Jestem menadżerem, przedsiębiorcą, prowadzącym indywidualną działalność gospodarczą przez 20 lat i udziałowcem w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Od kilku lat pełnię rolę członka Stowarzyszenia Niepokonani 2012 skupiającego poszkodowanych przez urzędników. Jestem też członkiem Rady Programowej oraz rzecznikiem prasowym i ekspertem Stowarzyszenia od spraw VAT.

 

Piotr Piekielny – Okręg nr 4 (osiedla: Chojny, Lublinek-Pienista, Nad Nerem, Piastów-Kurak, Rokicie, Ruda)

Bezpartyjny kandydat na radnego Rady Miejskiej w Łodzi z poparciem ruchu obywatelskiego Kukiz 15. Mam 47 lat jestem z urodzenia łodzianinem, posiadam wykształcenie średnie ogólne. Od 19 lat jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Od 1997 roku jestem pracownikiem samorządowym UMŁ.

 

Piotr Kuklis – Okręg nr 5 (osiedla: Górniak, Katedralna, Stary Widzew)

Kandydat na radnego Rady Miejskiej w Łodzi z poparciem Kukiz’15. Jestem szczęśliwym mężem i dumnym ojcem. Swoją karierę rozpocząłem jako sportowiec. Jestem wychowankiem i zawodnikiem Widzewa oraz innych klubów ekstraklasy, m.in Arki Gdynia, GKS Bełchatów, Zawiszy Bydgoszcz. Posiadam licencję trenera piłki nożnej z uprawnieniami UEFA. Jestem absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego z tytułem magistra wychowania fizycznego i zdrowotnego. Bliski jest mi lokalny patriotyzm. Od 10 lat jestem współwłaścicielem firmy motoryzacyjnej. Więcej na: https://www.facebook.com/P.Kuklis/

 

Rafał Górski – Okręg nr 6 (osiedla: Bałuty-Doły, Julianów-Marysin-Rogi, Łagiewniki, Śródmieście-Wschód, Osiedle Wzniesień Łódzkich)

Jestem bezpartyjnym kandydatem na prezydenta miasta Łodzi z poparciem ruchu obywatelskiego Kukiz’15 i ruchu miejskiego Łódź Jest Nasza. Zarządzania, w szczególności zarządzania miastem, nauczyłem się w Szkole Głównej Handlowej i na Uniwersytecie Łódzkim. Wiedzę techniczną pozyskałem na Politechnice Łódzkiej. Jestem menadżerem, specjalizującym się w zarządzaniu projektami prospołecznymi. Mam za sobą 23 lata doświadczeń w obszarze polityki obywatelskiej. Od 1995 roku zrealizowałem kilkaset projektów, inicjatyw i kampanii społecznych. W 2018 roku zająłem drugie miejsce w Łodzi w plebiscycie Człowiek Roku 2017 w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna”.

 

Piotr Jankowski – Okręg nr 7 (osiedla: Andrzejów, Chojny-Dąbrowa, Osiedle Nr 33, Wiskitno, Zarzew)

Łodzianin od czterech pokoleń. Urodziłem się w Łodzi 21 września 1966 r. Jestem absolwentem SP 172 i IV LO w Łodzi. Zdobyłem tytuł magistra historii – jestem absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W czasie studiów byłem współtwórcą i redaktorem podziemnego pisma społeczno–politycznego Vade Mecum, a także współorganizatorem Kongresu Prawicy Polskiej 1 maja 1990 r oraz autorem jednego z wygłoszonych na nim referatów programowych (z ramienia Ruchu Narodowo–Liberalnego). W 1990 r. kandydowałem w wyborach do Rady Miasta Łodzi, a w 1991 r. do Sejmu z listy łódzkiego Ruchu Narodowo–Liberalnego. Byłem współtwórcą RNL oraz jego programu gospodarczego, który wyrastał z ostrego sprzeciwu wobec terapii szokowej tzw. planu Balcerowicza. Byłem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Zarządzania – Szkole Wyższej na kierunku studiów podyplomowych z nowej ekonomii – Nawigatorzy Jutra. Jestem również jednym z animatorów środowiska Nawigatorów Jutra. Od wielu lat prowadzę prywatne przedsiębiorstwo. Obecnie pełnię rolę eksperta Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych, specjalizującym się w tematyce ustroju monetarnego i ekonomii społecznej. Zajmuję się popularyzacją idei banków komunalnych i walut lokalnych. Zapraszam na https://www.facebook.com/profile.php?id=100009065191051 oraz do strony NISS: https://niss.org.pl/.

 

Piotr Siemiński – Okręg nr 8 (osiedla: Dolina Łódki, Mileszki, Nowosolna, Olechów-Janów, Stoki-Sikawa-Podgórze, Widzew-Wschód)

Mam 55 lat, wykształcenie wyższe -prawnicze, pracuję w schronisku dla bezdomnych św. brata Alberta. Zainteresowania: sport, muzyka, historia, podróże. Żonaty, jedna córka. Asystent posła Piotra Apela. Motto działania – pomagać innym.